Warner Brothers

Американська кінокомпанія Warner Brothers заснована у 1918 році вихідцями з Луцьку.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

В її назві закарбовано імена чотирьох братів фундаторів цього важливого кіно-виробничого центру: Гаррі Ворнер (Хірш Вансколасер) (1881-1958), Альберта Ворнер (Аарон Вансколасер) (1883-1967), Сема Ворнер (Шмуль Вансколасер) (1887-1927) і Джека Ворнер (Іцхак Вансколасер ) (1892-1978 )).
Їх батьки походили з України та належали до етно-релігійної громади волинських караїмів. Представники цієї древньої народності проживали у Луцьку і до наших днів зберігли пам’ять про пращурів братів Ворнерів.

Саме тому у історичному центрі міста, у кварталі котрий раніше був заселений караїмами у наш час розташовано меморіальну дошку, на якій зазначено про зв’язок засновників кінокомпанії з історією волинського міста.

Стартовий етап діяльності Warner Brothers позначений неймовірним успіхом та популярністю. Це надало можливість компанії отримати велику позику на Волл-стріт. Завдяки отриманому грошовому ресурсу брати Ворнери змогли викупити більш дрібні компанії з розвиненою дистриб’юторською мережею, побудувати кінотеатри та заснувати кілька радіостанцій.

Комерційна успішність кінофабрики сприяла її першості у запровадженні новацій.

Так за наполяганням Сема Ворнера з 1926 року компанія почала активно розвивати кінематограф зі звуком.

У 1929-му році Warner Brothers вперше в історії кінематографа випустила повноцінний кольоровий фільм «On with the Show».
Тож родовід визначних реформаторів та творців кіномистецтва напряму пов’язаний з Українською землею.
post_likes( '' ); }?>
/**/