Танк “Оплот”

Творіння Харківського заводу ім. Малишева визнано найкрашим танком світу.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

У розпал військової агресії російсько-терористичних сил на Сході України російськими військовими експертами був змодельований віртуальний танковий бій між 12 основними танками світу.

За його результатами комп’ютерна система визначила харківський танк «Оплот» найкращим у світі за тактико-технічними характеристиками та найбільш небезпечним у лобовому зіткненні з супротивником.

Витвір українських конструкторів виявився на порядок успішнішим та практичнішим від відомих танкових брендів як-то американський «Абрамс» та німецький «Леопард».

З 12 проведених боїв «Оплот» виграв усі без винятку. Для порівняння флагман російського танкобудівництва «Тагил» отримав п’ять поразок та посів четверту сходинку у рейтингу.

Шедевр українського воєнпрому розроблено на базі танка Т-80УД Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О. О. Морозова.

Його унікальність у високій маневровості та багатошаровій динамічній броні. Остання має вигляд «листкового пирога», що складається з броньованих прошарків та керамічних матеріалів.

Танк оснащений комплексом оптико-електронної протидії «Варта» і попереджає про лазерне опромінення з метою застосування інших засобів ураження ворогом.

Окрім цього «Оплот» наділений системою постановки димової завіси через яку він стає непомічуваним для супротивника. Наявність системи поширення довколо себе аерозольних гранат роблят його непомітним і для тепловізорів ворога.

Система колективного захисту танкового екіпажу також розрахована і на протидію ядерній зброї, радіоактивного пилу, отруйним та бактеріологічним речовинам. «Оплот» володіє надійним антирадарним покриттям та системою зниження теплової помітності.

На борту машини знаходиться 125-мм гармата, 7,62-мм спарений кулемет і 12,7-мм зенітний кулемет. Боєкомплект до гармати становить 40 пострілів роздільного заряджання .

Кероване озброєння забезпечують танку можливість вражати завислі над полем бою вертольоти, що стріляють з недоступної для звичайного танкового озброєння відстані. Двигун «Оплоту» володіє 1200 к.с. та може працювати на дизелі, гасу, бензині, або їх суміші у будь-якій пропорції.

Творіння харківського заводу ім. Малишева відкарбовано на ювілейній монеті центрального банку Росії (2010 року), хоча танк «Оплот» не стоїть на озброєнні російської армії.

Замість сучасного російського танку на аверсі монети зображено український танк, зовнішній вигляд якого вкрадено її розробниками.

Український «Оплот» відрізняється від конкуруючих російських моделей характерними низькими екранами, які прикривають гусениці, яких у російських танків немає. Саме через цей казус монета з «Оплотом» вилучена з обігу та становить нумизматичну цінність.post_likes( '' ); }?>
/**/