Супрематизм

Автор загадкової та водночас скандальної картини “Чорний квадрат” та засновник супрематизму – Казимир Малевич був киянином і впевнено вважав себе українцем .

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Супрематизм – найбільш скандальна та революційна течія у сучасному мистецтві. Вона стала титульною в межах культурного явища більш відомого як Авангард. На полотнах його представників відсутні образи упізнаваного реалістичного світу, натомість композиція малюнку вибудована за допомогою абстрактних геометричних фігур.

Найвідомішою з таких картин є «Чорний квадрат» Казимира Малевича.

Ім’я та творчість цього художника є своєрідною нульовою точкою супрематизму як напряму у живописі.

За походженням Малевич був поляк, але на сторінках свого щоденника неодноразово писав що насправді є українцем. Він народився у Києві у 1878 році і дитинство та юність провів на території Вінниччини, Харківщини, Чернігівщини. Його батько був інженером цукрового виробництва і саме тому родина Малевичів змушена була переїжджати у містечка де функціонували великі цукрові заводи.

У 1895-му році вступає Київської мистецької школи. Його вчителем стає видатний український живописець Микола Пимоненко.

З 1904 року перебирається до Москви. У 1927-му році будучи відомим експериментатором та теоретиком мистецтва Малевич за чільної підтримки Миколи Скрипника повертається до Києва.

Тут він викладає в Київському художньому інституті в колі визначних колег по мистецькому цеху, а саме В. Татліна, М. Бойчука, О. Богомазова, В.Пальмова та працює у харківському футуристичному журналі «Нова Генерація».

У 2012 році, у Києві вулиця Боженка була перейменована на Малевича та у прилеглому до неї сквері було споруджено пам’ятний меморіал-інсталяцію на честь відомого майстра пензля.post_likes( '' ); }?>
/**/