Космічні кораблі

Перший штучний супутник Землі та корабель “Восток”, на борту якого Гагарін опинився у космосі створив Корольов, українець з Житомира.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Житомирянина Сергія Корольова вважають родоначальником практичної космонавтики.

Він увійшов в історію як конструктор першого штучного супутника Землі та космічного корабля.

Ще на ранніх етапах свого наукового становлення він переконався у застарілості ідей гвинтової авіації, яка по суті вичерпала себе. Корольов першим запропонував видатному радянському конструктору Фрідріху Цандеру переобладнати безхвостий планер «БІЧ-8» на ракетоплан.

За часів сталінських репресій провів сім років у ГУЛАГу. У неволі під примусом наглядової адміністрації продовжує працювати над науковими розробками.

Разом з конструктором Туполєвим проектує літак «ТУ-2». Згодом вченого етапують до Казані, де почалась робота над реактивним двигуном для пікіруючого бомбардувальника Петлякова — «Пе-2».

Після Другої світової війни Сергія Корольова реабілітовано радянською владою.

Одразу після цього вченого призначають головним конструктором балістичних ракет і начальником відділу НДІ-88.

З другої половини 1950-их рр. настає період апогею його наукових розробок. У 1957 році здійснено запуск наддалекої міжконтинентальної багатоступінчастої балістичної ракети. Вже за 4 роки по тому створений Корольовим корабель «Восток» вперше в історії виводить людину у космічний простір (Юрій Гагарін).

Під керівництвом головного конструктора С. Корольова створено перші космічні апарати серій «Луна», «Венера», «Марс», «Зонд», деякі супутники серії «Космос», а також проект космічного корабля «Союз».post_likes( '' ); }?>
/**/