Іван Піддубний

Український спортсмен який впродовж життя не програв жодного протистояння на манежі.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Іван Піддубний (1871-1949) – український важкоатлет та непереможний майстер боротьби, який поєднав у собі колосальну силу богатиря та козака.

Надлюдська фізична міць українця з Черкащини викликала глибокий подив та захоплення у сучасників.

Перед одним з чемпіонатів з французької боротьби українському атлету у віці 32 років записали в особисту картку такі дані: зріст 184 см, вага 118 кг, біцепс 46 см, груди 134 см при видиханні, стегно 70 см, шия 50 см.

Протягом 40-а років спортивної кар’єри Іван Піддубний не програв жодного змагання та турніру. Найвідоміший поєдинок українця відбувся у Парижі з французьким борцем Раулем ле Буше.

Їх перша зустріч на татамі увінчалася псевдо-перемогою француза. Проти Піддубного застосовувались нечесні прийоми уходу від атак супротивнику та хитрість пов’зана з нанесенням на тіло слизької олії. Упереджена суддівська колегія віддала першість французу з формулюванням «за красиві та вправні уходи від гострих прийомів».

Рішення колегії викликало гнів публіки, а Піддубний на деякий час зневірився у можливості справедливих суддівських рішень у спорті.

Однак згодом на Петербурзькому турнірі українець взяв реванш змусивши супротивника протягом 20 хвилин знаходитись в колінно-ліктьовій позі, що супроводжувалось ганебним освистуванням публіки, допоки становище супротивника не викликало у суддів жаль та сентименти.

Цього разу першість у поєдинку була віддана козакові. Фактична поразка викликала француза ле Буше справжню істерику.

У подальші роки своєї спортивної кар’єри український козак став переможцем всесвітньо відомих та титулованих спортсменів, зокрема Паппі , Бороданова , Луріха.

Останній поступившись у двобої Піддубному мав солідну репутацію атлета, який встановив 20 світових рекордів.

Іван Піддубний неодноразово перемагав на турнірах з греко-римської боротьби у Німеччині та США та здобув славу шестикратного чемпіона світу.

У 1926 – му році усі телеграфи планети писали про українського спортсмена: «На днях Іван Піддубний переміг у Нью-Йорці найкращих борців нового світу, завоювавши звання «Чемпіона Америки»».

Рівень фізичної підготовки українського борця дозволяв йому лишатися на спортивній арені до 70 років. У 1945 році йому присвоєно звання «Заслужерого майстра спорту СРСР».post_likes( '' ); }?>
/**/