Педагог Макаренко

Український педагог – автор безпрецедентного у світовій практиці виховного експерименту

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Автором практичних розробок ефективного виховання є український педагог та письменник Антон Семенович Макаренко ( 1888 – 1939).

Ним здійснено у виховній практиці фундаментальний дослід колективного перевиховання, аналогів якого нема у світовій практиці.

Експерементальне впровадження педагогічної програми Макаренка з масового перевиховання 140 дітей-правопорушників в трудовій колонії ім. М. Горького (1920–1928, під Полтавою) та 60 правопорушників у дитячій комуні ім. Ф. Е. Дзержинського (1927-35, в передмісті Харкова) дала досить успішний результат.

В своїй системі відштовхувався від принципу : відповідальність перед дітьми – це відповідальність перед історією.

Безпрецедентний гуманітарний дослід Антона Семеновича поставив на шлях виправлення та ресоціалізації сотні неповнолітніх злочинців.

На основі отриманих позитивних висновків педагогом була розроблена теорія та методика виховання в колективі і теорія сімейного педагогіки.

Макаренко написав низку праць, що увійшли в історію світової педагогіки, зокрема «Педагогічна поема», «Прапори на баштах», «Книга для батьків». За мотивами його експеременту знято 5 кінострічок.post_likes( '' ); }?>
/**/