Москва

Москва заснована у 1147-му році великим князем Київським – Юрієм Долгоруким.
Києву на той час було понад 665 років.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Москва заснована 1147-го року великим князем Київським – Юрієм Долгоруким. Він належав до династії князів Мономаховичів та був сином легендарного київського князя-державотворця – Володимира Мономаха.

На момент заснування міста, яке згодом стало центром князівства московського, (яке у часи Петра Першого отримало назву “Російська імперія”) князь Юрій опікувався Ростово-Суздальським князівством, як наглядач від першоперестольного Києва.

Землі, де постало місто, були захаращені диким лісом у якому знаходився хутір Кучково. Його назва походить від імені власника цієї землі – суздальського боярина Кучки.

Саме він потрапив у немилість до князя Юрія та був страчений ним, а землі перейшли у власність великого князя Київського.

Якби останній не обрав Кучково за місце своєї зустрічі з князем Новгород-Сіверським (нині Чернігівщина) Святославом Ольговичем, то не було б необхідності зводити у лісовому хуторі первинні дерев’яні укріплення з яких почалась розбудова «білокам’яної».

Вперше Москва згадується у Іпатівському літописі, який є пізньою компіляцією київського та галицько-волинського зведення. Тож, якщо б хроністи з територій нинішньої України не зафіксували цей факт у текстах своїх літописів, відомості про заснування Москви були б втраченими.

За досить приблизними підрахунками Київ старше Москви на 665 років і до 13 ст. був одним з найбільших міст Європи (у 11 ст. він у кілька разів перебільшував за масштабами середньовічний Лондон та Париж).

У радянські часи засновнику «білокам’яної» на вулиці Тверській зведено величний пам’ятник, однак сам він похований у саркофазі храму Спаса на Берестові неподалік Києво-Печерської Лаври.post_likes( '' ); }?>
/**/