Мертва петля

Київський льотчик Нестеров вперше у світі виконав фігуру вищого пілотажу відому як “мертва петля”.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Одна з найскладніших фігур вищого пілотажу «мертва петля» вперше була виконана київським авіатором Петром Нестеровим.

Після того як вправний льотчик на очах у сотень людей зробив цей смертельний трюк вправа отримала назву від імені автора, а саме «Петля Нестерова».

Ця подія відбулась у Києві, 27 серпня (9 вересня) 1913 року о 18 годині 10 хвилин.

Київський авіатор на новенькому літаку «Ньюпор»-IV виробництва московського заводу «Дукс», із двигуном потужністю 70 к. с., піднявся над Сирецьким військовим летовищем і на висоті 600 метрів на очах численних глядачів уперше у світі здійснив знамениту «мертву петлю».

Того ж вечора в Петербург відправили офіційну телеграму за підписами десяти свідків — військових льотчиків, лікаря та комісара Всеросійського аероклубу в Києві.

З Петербургу, кореспондент паризької газети Matin одразу ж телеграфував про подію до Франції.

Наступного дня одночасно з російськими газетами Matin подала першу інформацію про «фігуру Нестерова» і попросила авіатора докладно написати про свій політ. Нестеров так само телеграфом подав власну статтю, яка 30 серпня була опублікована на шпальтах французької газети. Прочитавши цей матеріал, А. Пеґу через 12 днів повторив політ Нестерова, а потім став виступати з ним перед публікою мало не щодня.
Сенсація викликала розголос в усьому світі.

31 серпня київський авіатор одержав підвищення в офіцерському званні ставши штабс-капітаном. Далеко не всі розуміли значення того, що сталося.

Більше йшлося про польоти Пеґу, ніж про першість Нестерова. Лише публічний виступ французького авіатора на великому зібранні під головуванням М. Жуковського в присутності автора «мертвої петлі» навесні 1914 року в Політехнічному музеї Москви остаточно утвердив першість Петра Нестерова.

Завод «Дукс» одержав розпорядження побудувати за буджетні кошти літак власної конструкції пана Нестерова.post_likes( '' ); }?>
/**/