Києво-Печерська Лавра

Печерський Лаврський монастир є найбільшим місцем концентрації святинь та нетлінних мощей святих православного світу.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Поміж ставропігійних (найвищих за статусом) православних монастирів лаврського типу святиня на Дніпрових кручах є найдавнішою та найбільшою у світі.

На території України та Росії, окрім Києво-Печерської Лаври існує три подібних монастирські установи зі статусом «Лавра»: Почаївська Лавра (Україна), Сергієво-Троїцька Лавра (Росія), Олександро-Невська Лавра (Росія).( У 2004 році Святогорська Успінська пустинь, що розташована на території Донецької області отримала статус Лаври, однак у цьому рішенні православної церкви Московського Патріархату спеціалісти схильні вбачати суто політичний підтекст та пов’язують його з впливами В.Януковича на клерикальні кола) .

Окрім цього київська святиня є одним з найбільших у світі зосереджень нетлінних мощей канонізованих церквою православних святих.

Монастир засновано у 11 ст. ченцями св. Антонієм та св. Феодосієм Печерськими за часів правління князя Ярослава Мудрого.

Перший повернувшись зі святої гори Афон переніс на терени Київської Русі православні черенечі традиції.

Її спецефічна особливість полягала у практиці аскетизму, задля якого створювались печери та підземні церкви.

Там ченці віддалялись від життєвої суєтності та суцільно присвячували себе молитві та посту.

Києво-Печерська Лавра стала першим печерним монастирем на теренах Східної Європи та у подальшому відіграла роль головного плацдарму для поширення християнства на теренах Русі.

На території Лаври знаходиться близко 16 наземних храмових споруд та дзвіниці, а також два підземних катакомбних комплексів з розгалудженою системою ходів.

В підземних храмах та галереях зберігаються нетлінні мощі святих подвижників. За часів гетьманування Івана Мазепи монастир було укріплено оборонними мурами, що поєднані в єдину фортифікаційну систему.

Монастир внесено в реєстер історичної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО.

post_likes( '' ); }?>
/**/