Кетрін Винник

Виконавиця ролі у популярному телесеріалі “Вікінги” Кетрін Винник – праонука петлюрівського поручника.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Кетрін Винник – популярна канадо-американська кіноактриса українського походження.

Стала відомою на американському континенті та за його межами завдяки ролям у популярних пригодницьких і детективних серіалах («Нікіта» (Nikita), «Доктор Хаус» (House, MD), «Закон і порядок» (Law & Order), «Вікінги» (Vikings).

До цього знімалася у біографічних драмах («Коли Ніцше плакав» («When Nietzsche Wept», 2007), «Замерзлі душі» (Cold Souls, 2009)) та у одному з них зіграла російсько-німецьку поетесу Луїзу фон Саломе, подругу філософа та поета (пізніше коханку) Райнер Марія Рільке.

Загалом українка зіграла різні ролі у близько 26 кінострічках та володіє 4 престижними нагородами ( премія «Short Film Award» New York International Independent Film & Video Festival у категорії «Краща актриса» «Daddy’s Little Girl», номінація на премію «Gotham Awards» в категорії «Кращий ансамбль» («Холодні душі), премія «Best Female Performance» кінофестивалю у Беверлі-Гіллз (Beverly Hills Film Festival) у категорії «Краща актриса» («Children of the Air»), номінація на премію «Gemini Awards» в категорії «Краща драматична актриса» (телесеріал «Вікінги»)).

Кетрін Винник народилася у Торонто у 1977 році.

Вона є праонукою Івана Винника, поручника 1-ї Запорізької дивізії, яка воювала на боці Директорії на чолі з Симоном Петлюрою.

Вільно володіє українською мовою. Є парафіянкою приходу Української Греко-Католицької церкви у Торонто. До 17 років була активісткою юнацької організації «Пласт», вихованцями якої свого часу стали Степан Бандера та Роман Шухевич.

З дитинства Кетрін навчалася акторській майстерності в студії Вільяма Еспера в Нью-Йорку. Має двох братів, з яких Адам Винник воює в Афганістані у складі канадського військового контингенту, а Маркіян Винник – теж актор.post_likes( '' ); }?>
/**/