Ілля Муромець

Відомий билинний герой Ілля Муромець – найсильніший богатир Русі походив з Чернігівщини, а його нетлінні мощі зберігаються у ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Епічний герой київського циклу билин та екранізований у сучасних мультфільмах улюбленець дітей походив з історичної території України.

Прозаїчні оповіді про народного героя записані у вигляді казок та з часом перейшли у фолькльор деяких неслов’янських народів, зокрема фінів.

Постать Іллі Муромця має відлуння і в образі силача з українських народних казок на ім’я Чобіток.

Місце народження достеменно невідоме.

Припускають що це місто Моровійськ нині село Морівськ Козелецького району Чернігівської області, Україна.

Згідно з сюжетом билин богатир до 30 років не міг ходити (що підтвердили дослідження мощів святого, які нині зберігаються у Києво-Печерській Лаврі), однак після дивовижного зцілення він став воїном і за п’ять годин прибув до Києва аби поповнити лави дружини князя Володимира I.

Ця подія чітко свідчить на користь малої батьківщини героя в селищі Морівськ.

Богатир переміг Солов’я Розбійника біля Чернігова і здійснив багато інших подвигів.

Усю здобуту у походах здобич Ілля роздавав бідним.

Сім’ї не мав, а на старість став монахом у Києво-Печерському монастирі, де в підземеллях ближніх печер нині знаходяться його мощі.

В одній з битв епічний герой відбивався чоботом від ворогів, за що отримав прізвисько Чобіток.

В билинах давніх видань 19 ст. Іллю Муромця називають «старим козаком», щоправда вже в більш новіших виданнях слова «козак» вже не спостерігається.

За свідченням австрійського дипломата та хроніста Еріха Лясоти (1594 р.) – славний Богатир Ілля Муромець був похований в каплиці поза Св. Софією (неподалік центральної частини церкви). Його саркофаг зруйновано, а місце поховання його побратима в тій самій каплиці зберіглося.

Втім, в Києво — Печерській лаврі, за словами австрійського дипломата похований Богатир Чобітько, про якого народ склав легенду пов’язану з чоботом.

Хай би там як, але велика кількість історичних джерел підтверджують саме українське походження славетного Богатиря, що кардинально суперечить штучному образу Іллі Муромця як народного героя з етнічних російських територій.post_likes( '' ); }?>
/**/