Рятівник Уінстона Черчилля

У подіях другої англо-бурської війни майбутнього прем’єр-міністра Великобританії врятував український поет.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Юрій Якович Будяк ( справжнє прізвище Покос) – син безземельного селянина з Полтавщини став відомим у свій час поетом.

Окрім писменницького хисту колориту його постаті додавала притаманна йому романтична жага пригод.

У молоді роки прийняв активну участь у другій англо-бурській війні змагаючи проти британського імперіалізму (1899–1902 роках).

В ході військової операції з захоплення ворожого бронепотягу він особисто взяв у полон англійського солдата не позбавивши його життя пострілом у груди.

Як з’ясувалося згодом ним виявився майбутній прем’єр-міністр Великобританії Вінстон Черчилль .

На знак подяки за порятунок сина Черчилль-старший намагався влаштувати українця у Оксфордський університет. Однак українець перебуваючи деякий час у родинній оселі майбутнього можновладця Британії прийняв рішення вирушити на Батьківщину за-для участі у революційних подіях 1905-го року.

З 1912 року навчається у Київському політехнічному інституті, а після лютневої революції 1917 року працював в апараті Центральної Ради та обирався головою білоцерківського товариства «Просвіта».

У 1920-их рр. двічі був заарештований органами ОГПУ. У 1935 році особливою нарадою при НКВС був засуджений до 5 років виправних робіт за неправдивим звинуваченням у антирадянській підпільній діяльності.

У 1940 році, після звільнення повертається до Києва та вже за два роки помирає від туберкульозу. Похований на Лук’янівському цвинтарі у Києві.post_likes( '' ); }?>
/**/