Вертоліт

Киянин Ігор Сікорський у 1909 році побудував вертоліт.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Випускник Київського політехнічного інституту Ігор Сікорський, ще у 1909 році побудував найпростіший вертоліт вантажопідйомністю 9 пудів (приблизно 147,43 кг)

Свій новаційний витвір він вперше презентував на аеровиставці в Києві, того ж року.

У переліку його конструкторських винаходів – аеросани, чотирьохмоторний літак “Гранд”,трансатлантичний гидроплан, чьотирьохмоторний бомбордувальник “Ілля Муромець” та перший серійний вертоліт одногвинтової схеми.

Ігоря Сікорського справедливо вважають основоположником багатомоторної авіації. Побудований ним біплан “С-6” у 1912 році встановив світовий рекорд за швидкістю перельоту. Апарат з двома пасажирами на борту розвинув швидкість до 111 км/год, з п’ятьма – 106 км/год.

Але справжній розквіт ідеї відбувся лише у Америці.

Емігрувавши до США, Сікорський відкрив там свою комерційну авіаційну компанію «Sikorsky Aero Engineering Corporation», управління якою очолив відомий російський композитор Сергій Рахманінов.

У 1938 році на рахунку авіаконструктора налічувалося близько 15 створених ним типів літаків. З того ж року він починає займатися проектуванням лише вертольотів.

На його машинах були здійснені перші в історії переліти через Атлантичний і Тихий океани.

Виробництво спроектованих Сікорським літальних апаратів було поставлено на серійну основу в межах військово-промислового комплексу США та суттєво підвищило боєздатність американської армії. Авіаційна фірма київського конструктора розробила велику кількість надійних та ефективних вертольотів поміж яких – S-51, S-55, S-56, S-61, S-64 и S-65. Його машини здобули беззаперечну світову славу, а проектувальна агенція стала найвідомішою та найпопулярнішою у світі. Технічні розробки конструктора зробили компанію «Sikorsky Aero Engineering Corporation» комерційно успішною.

Сікорський помер у 1972 році та похований в Стретфорді на українському греко-католицькому цвинтарі.post_likes( '' ); }?>
/**/