Хасидизм

Хасидизм, релігійно-містична течія іудаїзму виникла на території України.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

В багатьох аеропортах світу поміж звичайних пасажирів часто можна помітити людей в довгополих сюртуках та чорних капелюхах. Майже усім відомо, що саме так виглядають хасиди, проте далеко не всі знають, що культурно-релігійний феномен, носіями якого вони є, виник в Україні.

У першій половині 18 століття в іудаїстичних громадах Поділля активно поширюються ідеї культурного та релігійного Ренесансу євреїв.
Загальне духовно-культурне пробудження нащадків Моісея отримало назву в іудейських хроніках – період Хаскали.

У світлі процесу релігійного підйому євреїв в межах іудаїзму утворюється містичний рух, що став відгалудженням від основної віри, хасидизм.

В перекладі з івриту «хасид» означає «благочестивий», тобто той, хто прагне стати праведником.

Основоположником хасидичного вчення вважається Ізраель бен Ієлізар Баал Шем Това, єврейський пророк (цадик), якого поховано у місті Миджибіж, Хмельницької області.

Саме його могила, а також місце поховання іншого цадика – Нахмана Брацлавського (в місті Умань, Черкаської області) стали священними і культовими для багатьох євреїв.

Щорічно, святкуючи єврейський Новий рік, вони здійснюють масове паломництво з усіх куточків планети до могил своїх праведників, аби помолитися на місці їх поховання.

Тож зустрічаючи в європейських чи амереканських аеропортах бородатих хасидів можна з повною впевненністю вважати, що кінцевим пунктом їхньої мандрівки неодмінно виявиться Україна.post_likes( '' ); }?>
/**/