Електрозварювання

Київ – alma mater автоматичного зварювання. Саме у цьому місті створено перший світі інститут електрозварювання та споруджено перший суцільнозварний міст.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Апарат автоматичного електрозварювання винайдено у Києві.

Головною передумовою цієї події є зв’язок Євгена Патона (1870-1953) з історією міста.

Після здобуття овіти у Дрезденському та Петербурзькому технічних навчальних закладах (1894, 1896 рр.) молодого вченого було запрошено до Києва за-для створення на терені Російської імперії третьої конструкції мостів.

Переїхавши до Києва у 1904 році вчений приймає пропозицію очолити відповідну кафедру у Київському Політехнічному Інституті, а з середини 1930-их років і до кінця свого життя очолює перший у світі інститут електрозварювання.

Протягом тривалих років науково-практичної діяльності Євген Патон став автором понад 350 наукових досліджень та монумантальної чотирьохтомної праці «Залізні мости».

За інженерним проектом вченого у Києві було зведено Парковий міст через Петрівську алею у 1912 році, а згодом великий міст ім. Є. Бош через Дніпро. Завдяки розвитку мостобудівничої справи Патон у 1930 роках зацікавлюється електрозварюванням.

На основі важливих напрацювань іншого українського вченого М.Бенардоса, він розробляє унікальний метод швидкісного автоматичного зварювання під шаром флюсу. Ця технологія відіграла визначну роль у процесі технічного розвитку.

За проектом Патона та завдякий винайденим технологіям у Києві у 1953 році був побудований перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри.post_likes( '' ); }?>
/**/