Компакт-диск

Український вчений – В’ячеслав Петров першим запропонував принцип фіксації інформації на оптичному диску.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Київський вчений у галузі оптоелектронного матеріалознавства, інформаційних технологій та оптичного запису інформації В’ячеслав Петров на Всесвітньому електротехнічному конгресі в 1977 році вперше запропонував до розгляду концепцію оптичного диска як “єдиного носія інформації”.

Подія сталася за сім років до появи перших компакт-дисків .

У своїй доповіді Петров науково обгрунтував принципи створення оптико-механічних запам’ятовуючих пристроїв.

Свій науковий шлях вчений розпочав з Харківського політехнічного інституту.

У різні періоди життя активно займався науково-організаційною роботою обіймаючи посади від керівника лабораторії Інституту електродинаміки до заступника академіка-секретаря Відділу інформатики НАН України.

У 1987 році виступив у ролі засновника Інституту проблем реєстрації інформації (який очолює і по нині), а у 1991 році започаткував роботу електронної комп’ютерної газети «Все-Всім».

На рахунках В’ячеслава Петрова 8 наукових монографій та 230 новаційних винаходів.

З числа останніх 4 патенти було придбано компанією Samsung.

Протягом років дослідницької діяльності вчений розробив перший у світі метод оптичного динамічного імерсійного запису інформації, обгрунтував метод виготовлення оптичних носіїв інформації на сапфірі з великим терміном зберігання, запрпонував оптимальний спосіб виготовлення високоякісних мікрорельефних структур для високоефективного лікування косоокості у дітей (винайдений ним набір компенсаторів зареєстровано в МОЗ України як виріб медичного призначення), та розробив комплекс прецизійного обладнання для відтворення й реставрації звуку з воскових циліндрів Едісона, який на думку міжнародних експертів є найкращим у світі.

Завдяки останньому вдалося відтворити унікальні колекції звукового надбання світового рівня, що стали частиною Реєстру ЮНЕСКО світових культурних пам’яток «Пам’ять світу».

Заслуги В’ячеслава Петрова відзначені чисельними дипломами, нагородами НАН України та державними нагородами – орден «Знак пошани» (1986), ордени «За заслуги» III,ІІ та І степені.

post_likes( '' ); }?>
/**/