Середняньський замок

Саме ця фортифікаційна споруда є неспростовним фактом, що підтверджує присутність лицарів ордену тамплієрів на території України в епоху Середньовіччя.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Масивні мури середньовічного замку височіли на Закарпатті.

Вони є прямим підтвердженням того, що лицарський орден тамплієрів був поширений і на території України.

Це важливе фортифікаційне укріплення робило на порядок безпечнішим та надійнішим соляний шлях з Ураїни до Європи.

Тамплієрами він використовувався, як плацдарм для захисту економічних та військових інтересів ордену.

Подібні форти відігравали роль митних постів, а іноді і пунктів дислокації невеликих військових гарнізонів, що оберігали соляний шлях.

Отже, вченими встановлено, що у ХІІ ст. на місці сучасного селища Середнє був збудований замок Фруа де Берманьє (1088–1169) найсильнішого в Західній Європі католицького ордену тамплієрів (храмовників).

Дослідження археологів, розкопки і заміри дають підстави стверджувати, що квадратна центральна вежа, видима над поверхнею землі є лише частиною замку, який стоїть на рівнині.

Площа ж усього форту становить близько 3-х гектарів.

Замкова споруда була захищена чотирма оборонними лініями. Численні знахідки, які були розкопані на території замку, відносяться до XV–XVI століть.

Це кераміка, скло, прикраси і зброя: наконечники арбалетних стріл, ядра мушкетів та мортир. Історія замку тамплієрів на Закарпатті до кінця ще не досліджена, а тому про велику кількість таємниць ще мовчать його руїни.post_likes( '' ); }?>
/**/