Василь Авраменко

Засновником окремого напрямку у сучасному танцювальному мистецтві є Василь Авраменко.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Сценічна народна хореографія – окремий та унікальний напрямок в сучасному світовому танцювальному мистецтві.

Його фундатором став хореограф, актор, продюсер, дослідник і знавець українського народного танцю – Аврвменко Василь Кирилович. У своєму мистецтві він відійшов від традиційних танцювальних дивертисментів та розробив якісно нові жанри хореографії.

Його вистави наближалися до жанру балету-поеми, балету-симфонії, що відтворювали складну історичну долю народу (балетні постановки «Великдень на Україні», «За Україну», «Січ отамана Сірка»).

У сценічних дійствах В. Авраменка поєднувалися балет, музика, театр, хоровий спів, а згодом — і кіномистецтво.

Його славнозвісний «Гопак» мав тріумфальний успіх на сцені «Метрополітен-опера» (1931).

У 1936—1937 рр. В. Авраменко заснував у Нью-Йорку українську кіностудію, де створив фільми-опери «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Маруся Богуславка».

У кінотеатрах Америки та Європи з грандіозним успіхом був презентований його фільм «Тріумф українського танцю» (1954), над яким корифей працював 25 років.

Мистецька праця В. Авраменка невіддільна від його творчо-організаторськоїта педагогічної діяльності.

Упродовж 1920—1950-х рр. він відкрив школи українського народного танцю в Аргентині, Канаді, Бразилії, Австралії, Ізраїлі.

Свій унікальний практичний досвід танцюриста й хореографа митець узагальнив у фундаментальній праці «Українські національні танці, музика і стрій».

Деякі дослідники історії хореографічного мистецтва оцінюють внесок Авраменка у світовий розвиток танцю на рівні з А.Дункан та М.Бежаром.

post_likes( '' ); }?>
/**/