Арія Summertime

Джазова арія №1 у світі написана Гершвіним на основі української колискової.

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Відома арія Summertime – найчастіше у поціновувачів музики асоціюється з гангстерською атмосферою Чикаго чи Бостону періоду між Світовими Війнами.

Автор – відомий композитор Джорж Гершвін написав її для сучасної опери «Порке і Бесс».

Масштаби світової популярності блюзової Summertime затьмарили маловідомий, але вкрай важливий факт в історії її виникнення. Легендарна арія була створена автором на основі української колискової пісні «Ой ходить сон коло вікон».

Згаданий твір пісенного фолькльору Гершвін вперше почув під час гастрольного виступу Українського Національного Хору під регенствам Олександра Кошиця.

Він настільки його вразив, що той вирішив використати його мелодію під час роботи над популярною оперою.
Пісня Summertime від моменту появи і до наших днів налічує понад 23 тисячі записів, найлегендарніші з яких у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, Джин Вінсент, Сема Кука, Дженіс Джоплін.

Версія пісні записана Біллі Холідеєм у 1936 році одразу перетворилася на беззаперечний шлягер та була включена у пантеон національних хітів.
Арію перекладено багатьма мовами світу: есперанто, Каталонська, естонська, японська, та мова маорі. Так фольковий спадок українців просочився у світ джазу та став візитівкою сучасної контрапунктної музики.

post_likes( '' ); }?>
/**/