Василь Вишиваний

Австрійський ерцгерцог став українським поетом та військовим діячем прийнявши безпосередню участь у національно-визвольних змаганнях (1917-1921рр.)

slug.'">'.$category->cat_name.''; } ; $category->slug ?>

Що Україна дала світу

Вільгельм Франц фон Га́бсбург-Ло́трінген (1895-1948) член цісарської родини найбільшої у Європі імперії – Австро-Угорщини.

З юнацьких років закохався у магію української культури та красу її землі, що усе своє життя присвятив справі її визволення та здобуття омріяної незалежності.

В елізіум української національної історії Вільгельм увійшов, як військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь-лобіст українських інтересів у Австрійському сеймі.

З початку першої Світової війни один з Легіону Січових Стрільців. В його лавах дійшов до рангу полковника.

В Україні Вільгельма Габсбурга знали як Василя Вишиваного.

Цей поетичний псевдонімом йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни.

Вільгельм змагав зі зброєю в руках в лавах УСС (Українських Січових Стрільців), УГА (Української Галицької Армії) та військових формувань УНР (Української Народної Республіки).

Був єдинодуцем та другом видатного українського полководця, який у 1918 році повернув Крим Україні – Петра Болбачана.

Австрійського ерцгерцога вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі створення держави та ствердження монархічного ладу.

Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей. Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов’ю до України.

Його як і сотні тисяч патріотів та борців за українську державність спіткала трагічна доля загибелі від комуністичноїої репресивної машинерії.

Австрійський ерцгерцог після другої Світової війни був заарештований радянськими солдатами на вулицях Відня та доправлений до Києва, для дачі свідчень.

Не виявивши згоду співпрацювати зі слідством загинув від рук нквс-івців в застінках Лук’янівської тюрми у 1948 році.

Його тіло було таємно поховане під покривом ночі у колективній могилі замордованих в’язнів на північному боці Лук’янівського цвинтаря у Києві.post_likes( '' ); }?>
/**/